0
Мої закладки 0
Порівняння товарів 0

Подорож на автомобілі: як підготувати машину до поїздки?


Подорожувати на машині зручно і захоплююче: в дорозі можна відвідати будь-які цікаві місця, зупинятися в нових містах і навіть раптово змінювати маршрут. Поїздка може стати справжньою пригодою, подарувати чарівні емоції, а може зіпсувати нерви і настрій - якщо завчасно як слід не підготувати автомобіль.

До зборів потрібно підходити відповідально і самостійно контролювати всі деталі поїздки.

Перевірка автомобіля

Підготовку автомобіля потрібно починати не менше, ніж за дві-три тижні. Звертати увагу, як він себе веде під час управління: чи немає підозрілих шумів або вібрацій. Обов'язково провести повний огляд транспорту: перевірити, як працюють датчики, фари, акумуляторна батарея, в якому стані знаходяться кондиціонер і ремені безпеки. При необхідності замінити свічки запалювання. Якщо щось викликає настороженість, потрібно звернутися в салон.

У сервісі техобслуговування можна провести діагностику автомобіля. Найважливіше - перевірити підвіску, роботу гальм, рульової системи і двигуна. Ближче до поїздки перевірити рівень технічних рідин. При необхідності залити антифриз, гальмівну рідину і склоочисник. Так як в поїздці на двигун припадає велике навантаження, моторне масло має бути в достатній кількості. Ретельного огляду потребують шини: наявність шишок, потертостей, тріщин або стертого малюнка протектора можуть стати приводом для їх заміни. В дорогу потрібно взяти запасне колесо.

Безпека на дорогах

Щоб подорож пройшло гладко, потрібно заздалегідь вивчити маршрут: подивитися, де знаходяться заправні станції і вивчити, наскільки вони надійні. Неякісний бензин може стати причиною поломки. Якщо на маршруті ведуться ремонтні роботи, то заздалегідь перевірити, чи є можливість проїхати цю ділянку по об'їзній дорозі, інакше можна надовго застрягти в пробці.

Моніторинг прогнозу погоди допоможе оцінити приблизний час у дорозі - воно може збільшитися в період опадів або ожеледиці.

Необхідно виписати номери телефонів екстрених служб і евакуаторів, які діють на маршруті. А на випадок дрібних поломок зібрати набір інструментів:
1. Домкрат і ключ для болтів колеса
2. Невелика лопата
3. Трос для буксирування
4. Насос
5. Плоскогубці
6. Ліхтарик
7. Термостійкий скотч
8. Жилет із світлоповертального матеріалу

Щоб отримати хоча б мінімальні знання по ремонту машин, потрібно заздалегідь подивитися навчальні відеозаписи - наприклад, як замінити колесо. Стануть в нагоді в дорозі і роздруковані інструкції.

Комфорт пасажирів


Подорож може виявитися складною і довгою. Для того щоб перенести її легше, потрібно заздалегідь подбати, щоб в машині було все необхідне для комфортної поїздки:
1. Портативний акумулятор для телефону
2. Аптечка з ліками на випадок різних недуг і засобами першої допомоги
3. Засоби особистої гігієни, серветки
4. Питна вода в достатній кількості
5. Відповідна одяг на випадок ремонтних робіт

Список речей в дорогу може змінюватися і доповнюватися в залежності від особистих потреб мандрівників, кількості, статі і віку пасажирів. Варто заздалегідь ретельно продумати, що знадобиться в дорозі і як зробити поїздку зручніше. Спеціальні подушки допоможуть зняти напругу з шиї, плед - затишно подрімати на задньому сидінні, а музика - поліпшити настрій.

Подорож на машині - серйозний крок, який вимагає уважного ставлення до будь-якої дрібниці. Але навіть ретельна підготовка не допоможе уникнути неприємних ситуацій в дорозі. Важливо пам'ятати про безпеку і дотримуватися правил дорожнього руху.Рекомендовані товари