Види домкратів і нюанси вибору. Що потрібно знати?
У більшості випадків домкрати використовується виключно для того, щоб поміняти колеса, але навіть для цього буде потрібно надійний агрегат. Перед тим як вибрати щось конкретне, варто дізнатися, що домкрати поділяються на кілька видів.
Домкрати буають таких видів:
• Механічні. Найпростіші і доступні, які працюють при натисканні або прокручування списків рукояті, і хоча вони вимагають певної витрати сил, це досить зручно.
• Гідравлічні. Підйом здійснюється за рахунок створюваного рідиною тиску, а процес запускає просте натискання кнопки. Більше від власника нічого не буде потрібно.
• Пневматичні. Такі домкрати працюють від стисненого джерела повітря, а тому для цього завжди має бути щось під рукою (у виняткових випадках використовуються вихлопні гази).
Критерії висоти підхоплення і підйому
Висота підйому, що логічно випливає з назви, описує висоту, на яку домкрат може підняти автомобіль, а висота підхоплення, в свою чергу, характеризує відстань, з якого підйом буде починатися (тобто залежить від дорожнього просвіту конкретного автомобіля), через що домкрат потрібно вибирати під конкретний автомобіль.
Варто пам'ятати, що чим менше просвіт, тим складніше буде підібрати домкрат під машину. Іноді звертається увага на робочий хід домкрата, який означає максимальну висоту підйому: чим вона більше, тим практичніше буде домкрат.
Ідеального або універсального домкрата не існує, тому під кожну машину водієві доведеться підбирати певний домкрат. Якщо перевага віддається механічним варіантів, то вони повинні бути виконані з надійних матеріалів, а його гвинти варто періодично змащувати (особливо перед роботою). В іншому випадку вони починають деформуватися.
Оптимальним варіантом є гідравлічні домкрати, але акуратно варто вибирати рівень висоти їх підйому, так як він у них досить широкий. Більш того, в залежності від нього буде варіюватися і вага самого домкрата, бо пристрою для важких машин будуть і самі важити досить багато.
Підкатні домкрати дуже зручні для використання в домашніх умовах. Проблема тільки в тому, що вони досить важкі і можуть займати багато місця, тому брати їх з собою може бути просто незручно.
Є ще також й надувні домкрати, але не можна поручитися, що в найнеобхідніший момент вони не лопнуть, а перевага їх в тому, що вони годяться для використання на будь-якій поверхні.
У підсумку вибирати домкрат потрібно в залежності від конкретної машини, її дорожнього просвіту і цілей використання. Якщо він потрібен для дому та ремонтних робіт, то відмінно підійде підкатна, а для екстрених ситуацій із заміною колеса досить буде механічного або гідравлічного. Вибір в будь-якому випадку буде залежати від водія і потреб його автомобіля.