0
Мої закладки 0
Порівняння товарів 0

Повітряний фільтр автомобіля - покрокова інструкція по демонтажу і очищенні

У більшості автомобілів заміна повітряного фільтра займає всього кілька хвилин; на деяких моделях це може зайняти трохи більше часу, коли фільтр важкодоступний. Для частини робіт може знадобитися викрутка. Важливо! Заміна повітряного фільтра з рекомендованою виробником періодичністю унеможливить перебої в роботі двигуна і проблеми з паливною системою авто. Перевірка повітряного фільтра - це простий процес. Але автолюбителю варто бути обережним при видаленні компонентів системи фільтрації. Повітряний фільтр є частиною системи впуску повітря.


Важливо! Повітроводи та інші деталі легко зміщуються або пошкоджуються при неправильному переміщенні або заміні.

Порада! Витягуючи повітряний фільтр з його корпусу або вузла повітряного фільтра, потрібно точно знати, як різні деталі з'єднуються один з одним, щоб правильно замінити їх.

Алгоритм демонтажу повітряного фільтра для більшості марок авто схожий і може бути зведений до п'яти кроків:

Крок 1. Знайти корпус фільтра


Відкривають капот, і знаходять корпус фільтра або вузол монтажу повітряного фільтра.

На старіших моделях автомобілів з карбюратором або системою впорскування дросельної заслінки потрібно шукати металевий корпус круглої або овальної форми в напрямку верхньої і задньої частини моторного відсіку - це корпус повітряного фільтра. Кришка має одну або дві кріпильні гайки.

На новіших автомобілях, які використовують будь-якої тип багатопортової системи упорскування палива, потрібно звернути увагу на чорний пластиковий повітропровід в верхній частині моторного відсіку. Там розташований корпус фільтра - прямокутна коробка (колектор холодного повітря), прикріплений до повітропровіду, який з'єднується з корпусом дроселя.

Крок 2. Відкрити повітряний фільтр


Розблоковують кришку корпусу повітряного фільтра, відкрутивши одну або дві баранчикові гайки або відкинувши пружинні затиски на бічній стороні вузла, в залежності від конкретної моделі. Потім знімають кришку.

На деяких моделях автомобілів може знадобитися стандартна викрутка або хрестова викрутка, гайковий ключ або плоскогубці, щоб отримати доступ до повітряного фільтру. Також може знадобитися відключити один або два електричних роз'єми.

Порада! Потрібно бути уважним демонтуючи будь-які кріплення і електричні роз'єми, з якими, можливо, доведеться зіткнутися, щоб після закінчення повернути їх на своє місце.

Порада! Потрібно працювати не поспішаючи і не упускати гвинти, бруд або дрібні деталі, які можуть потрапити в карбюратор або повітрозабірник. При необхідності блокують дросельний клапан або отвір воздуховода чистою ганчіркою.

Крок 3. Вийміть фільтр


Більшість фільтрів бувають круглої, прямокутної або конічної форми. Фільтр має паперовий елемент в якості фільтруючого матеріалу, утримуваного помаранчевої або червоною пластиковою рамкою.

Перш за все знімають фільтр з корпусу. Якщо в автомобілі використовується плоский пліссірований повітряний фільтр, потрібно звернути увагу, в якому напрямку встановлено фільтр, щоб правильно встановити йому на зміну новий.

Крок 4. Перевірка і очищення

Ретельно перевіряють корпус, з'єднувальний канал або шланги на наявність таких пошкоджень, як тріщини і опіки. Виправляють або замінюють компоненти в міру необхідності.

Видаляють пил і сміття з кришки і всередині корпусу фільтра, використовуючи вологу ганчірку і пилосос, якщо це необхідно.

Важливо! На моделях з пластиковим корпусом потрібно обережно поводитися з кришкою і корпусом під час процедури очищення. Легко пошкодити пластикові компоненти і в результаті виникне витік повітря, яка може призвести до потрапляння пилу і бруду в двигун.

Крок 5. Оцінка стану фільтра


Якщо фільтр підлягає заміні, в залежності від виробника автомобіля, слід його замінити на відповідний.

Порада! Обов'язково варто подивитися графік обслуговування фільтра в інструкці по експлуатації автомобіля або вказівки з ремонту. Якщо немає інструкції по ремонту від виробника, то можна купити недороге, післяпродажну інструкцію по ремонту в мережі. Такі інструкції включають в себе покрокові дії, фотографії та ілюстрації для багатьох видів робіт, таких як планове технічне обслуговування, усунення несправностей або ремонт для конкретної марки і моделі автомобіля.

Візуально уважно вивчають фільтруючий елемент. Це нормально, якщо фільтр втратив частину свого первісного кольору. Однак, якщо видно краплі і потьоки води чи масла, потрібно його замінити.

Для перевірки поміщають яскравий ліхтарик позаду фільтра. Світло повинен пройти через нього. Якщо цього не відбувається і елемент виглядає темним, його необхідно міняти.

Якщо фільтр забруднений, не можна намагатися збити бруд або пил, стукаючи їм по столу. Таким чином важко видалити досить дрібних частинок, щоб фільтр можна було повторно використовувати. А установка засміченого фільтра призведе тільки до погіршення повітряного потоку і продуктивності двигуна.

Порада! Замінювати повітряний фільтр потрібно з рекомендованої виробником періодичністю, щоб запобігти перебої в роботі двигуна і проблеми з паливною системою автомобіля. Ми з радістю  вам допоможемо в цьому в розділі Повітряні фільтри!



Рекомендовані товари