0
Мої закладки 0
Порівняння товарів 0

Вибір ксенонових ламп для автомобіля. На що звернути увагу?


Багато власників іномарок встановлюють ксенонові фари, що додають яскравість, стильність і індивідуальність автомобілю.

Ксенонова лампа – це колба з кварцового або сапфірового скла, всередині неї знаходиться газ ксенон і торієво-вольфрамові електроди, розташовані в формі конуса, з'єднані за допомогою електричної дуги, яка спрацьовує при автоподачі розряду на контакти. Така лампа дає яскраве біле світіння. Якщо всередину колби додані пари ртуті, то світло фари набуває блакитний відтінок. Кожен автовласник, що мріє поставити ксенонові фари, може купити недорого їх в автомагазині "АВТОБОТ".

Характеристика ксенону

У ксенонового джерела штучного світла багато позитивних якостей:

Довговічність і можливість використання в екстремальних умовах, оскільки нитки розжарювання в такий лампі немає. Міняють ксенонові джерела через 100 тисяч кілометрів, а іноді вони працюють і довше.

Насичене, виразне світіння дає максимальну видимість на дорозі в нічний час. Такі пристрої застосовуються і в протитуманних фарах. Інтенсивність світіння в два рази вище, ніж у галогенних ламп.

Білий світло аналогічно денному і не спотворює видимість, гарантує безпеку для водіїв і пішоходів. При поїздках в дощову погоду ксеноновий промінь не розпливається.

Низька витрата електроенергії (30 Ватт) від акумулятора. Зниження витрати палива.

При використанні ксенонових ламп відзначаються і недоліки:

Щоб запустити джерело світла і забезпечити його нормальну роботу, необхідний блок розпалу ксенону і склоомивач фар.

У деяких країнах застосування ксенонових ламп обмежено.

Фінансові витрати на лампи та обладнання для їх застосування досить великі.

Міняти і обслуговувати лампи можуть тільки фахівці. Через високой тиск всередині колби потрібен захисний одяг і окуляри.

Заміна галогенних ламп на ксенонові повинна супроводжуватися оновленням фар або монтажем рефлектора, щоб відокремлювати надлишковий потік світла.

Ксенонові лампи встановлюються в фари, розділені на ближній і дальнє світло. Якщо марка і габарити машини дозволяють, можлива установка додаткових ксенонових фар.

Можливо порушення роботи електронного обладнання машини, так як воно сприймає ксенонову фару як пошкоджену галогенну через відмінності в споживаної потужності.

У деяких випадках світло мерехтить, тоді буде потрібно встановити ще і електронний блок.

Регулювання ксенонових фар


При виникнення необхідності в налаштуванні ксенонових фар рекомендують звернутися в спеціалізований сервісний центр, але таку процедуру можна виконати і самостійно в домашніх умовах. Для регулювання нам буде потрібно невеликий набір допоміжних інструментів. Таких, як звичайна рулетка (але краще лазерна), олівець або крейда, хрестоподібна викрутка і непогано б ще мати в наявність рівень, але це по можливості. Так само підбираємо підходяще місце, для цього потрібен рівна дорога і вертикальна рівна стіна. І звичайно зручніше цю процедуру проводити в затемненому приміщення.

Коли ми підготувалися, можна зробити регулювання ксенонових фар самостійно. Для цього треба максимально близько під'їхати до стіни. Якщо ви боїтеся подряпати бампер, то можна покласти поролон або будь-який інший м'який матеріал. Далі вам потрібно намалювати центральну лінію машини (вертикальна лінія) і центральні точки ваших ламп (горизонтальні лінії).

У наступному етапі вам треба відігнати автомобіль на відстань 7,5 м. Підійшовши знову до стіни намалюйте лінію по горизонталі, так щоб вона з'єднувала точки центрів ламп. Так само вам буде потрібно допоміжна лінія на 7,62 см нижче вашим першим горизонтальної лінії.

На заключному етапі вам залишиться тільки включити ближнє світло вашого транспортного засобу і за допомогою регулювальних болтів (дані болти потрібно знайти під капотом на задній частині фар) зробити відповідну настройку. В результаті вам треба щоб вийшло, щоб верхній рівень центрального світлового пучка рівняти нижньої лінії. Звичайно ж не варто забувати що обидва світлових пучка повинні бути симетричні.

Колір ксенону


Кольорові температури ксенонових ламп вимірюються в Кельвінах. Чим слабкіше температура, тим яскравіше освітлення.

3500К – жовте світло – для протитуманних фар;

4300К – біло-жовте світло – стандартні лампи;

5000К – біле світло – для всіх автомашин;

6000К – холодне біле світло – красиве і яскраве, але не для поганої погоди;

7000К – блакитне світло – погана яскравість на дорозі;

8000К – синє світло – на вибір власників автомобілів.

Використовується таке маркування фар:

DC – ксенон ближнього світла;

DR – ксенон дальнього світла;

DC/R – ксенон ближнього або дальнього світла.

Підсумок

Ксенонові фари дуже популярні на сьогоднішній день. Вони допомагають водіям на дорозі вночі і рятують під час сильного туману. Не варто також забувати, що в ксенонові фари лінзи встановлюються для кращої спрямованості світла. Сподіваємося що наша стаття була корисна для вас і ви знайшли потрібну вам інформацію.

Інтернет-магазин "АВТОБОТ" з радістю допоможе вам у підборі всього що стосується ксенону для вашого автомобіля в розділі: https://autobot.net.ua/osveshcheniye/ksenon/



Рекомендовані товари