0
Мої закладки 0
Порівняння товарів 0

Зимовий омивач скла - коли заливати і який вибрати?


Забути міняти рідину в бачку омивача перед зимовим сезоном - поганий сон кожного водія. Немає нічого гіршого, ніж побачити перший сніг за вікном і при цьому згадати, що річна рідина все ще циркулює в трубах під капотом.

Зміст:

1. Що починати потрібно восени?
2. Бензонасос.
3. Яку зимову рідину використовувати?
4. Висновок

Настали заморозки. Поки не сядемо в машину, не заведемо двигун і не натиснемо кнопку омивача лобового скла, ще невідомо, упустили ми цей момент чи ні. Якщо рідина тече, нам пощастило. Якщо немає, водії будуть покарані. Найпростіший наслідок означає, що замерзли тільки форсунки, і просто потрібно почекати, поки вони відтануть. Тепло буде забезпечувати працюючий двигун, тому через кілька або десяток хвилин система омивача скла запрацює. Якщо мороз був дійсно сильним і все ще тримається, є ризик, що вся рідина в резервуарі замерзне. Це означає дочекатися відлиги, поставити машину в опалювальний гараж або скористатися феном чи обігрівачем.

Починати потрібно восени

Коли потрібно починати використовувати зимову рідину для омивача лобового скла? Вже восени варто економно доливати рідину в бачок омивача, наприклад, 1 літр. Коли це кількість закінчиться, потрібно додати ще літр. Таким чином вдасться уникнути необхідності відкачувати зайву рідину, якщо несподівано виникне сильний мороз. Також варто стежити за прогнозами погоди. За день-два до настання зими потрібно додати зимову рідину під шапку. Якщо, звичайно, не помилилися і немає повного бачка з літньою рідиною, тому що таке часто трапляється. Що робити в цьому випадку?

Бензонасос

На жаль, річну рідину потрібно висмоктувати. Можна використовувати зонд або смоктати через рот, але треба бути обережним, щоб не напитися цієї рідини. Вона не тільки огидна на смак, але і токсична. Варто мати під рукою бензонасос - найпростішого ручного цілком вистачить. Це дозволить перекачувати технічну рідину з однієї ємності в іншу. Літню рідину, відкачану з бачка омивача (трубку потрібно протягнути якомога глибше, через заливний отвір) переливають в пластикову пляшку і залишають на весну. Потрібно пам'ятати, що вона не є нейтральною до навколишнього середовища, й тому не варто виливати її на вулиці або галявині.

Яку зимову рідину використовувати?

Тут теж слід керуватися здоровим глуздом і дивитися прогнози погоди. Якщо прогнозуються сильні морози, рідини до 5С недостатньо, так як вона може почати замерзати вже при -2С. Загалом, найслабша рідина буде корисна тільки при температурі близько 0 ° C. Рідини можуть мати різні маркування, такі як «-10C» або «-15C», щоб вказати, що рідина замерзає при цій температурі. Однак її властивості починають губитися на кілька градусів раніше, особливо в разі неякісної продукції. Проте на більшій частині України температура не опускається нижче -20C більшу частину зими, так що можна вважати, що рідини до -20C цілком достатньо. А якщо люди живуть в горах або на півночі, де температура може впасти ще більше, варто купити пляшку арктичної рідини до -60C. Однак не використовуйте її без морозу, тому що вона діє агресивно і може зруйнувати лакофарбове покриття.

Можна довіритися брендової продукції. Рідина за 50 гривень не буде так хороша, як рідина за 100 гривень, але підвищення ціни до 300 гривень за аналогічний обсяг - це перебільшення.

Висновок

Завжди потрібно перевіряти склад рідини і уникати продуктів з високим вмістом метанолу. Це отруйний спирт, і його пари розпорошуються на лобове скло, потрапляючи при цьому всередину автомобіля. Краще не вдихати їх занадто багато. Спирти (етанол, метанол і ізопропанол) в зимовій рідини повинні складати 30-35% від складу всієї суміші. Також варто перевірити, чи є у рідини відповідні сертифікати і звернути увагу на інші маркування - не горюча вона і не дратує шкіру.



Рекомендовані товари